Gradient Okna

Балкони та лоджії

Остекление балкона

Остеклення балкону — це відмінний спосіб не тільки розширити межі квартири та збільшити корисну площу, але й утеплити прилеглу кімнату.

Перш за все, слід визначитися це буде холодна, неопалювана кімната або навпаки — теплий куточок, де взимку можна випити кави або почитати книгу. Залежно від Ваших побажань ми можемо запропонувати холодний або теплий варіант остеклення, адже немає сенсу переплачувати за тепле остеклення, якщо балкон буде використовуватися в якості комори. І, звичайно ж, не варто встановлювати холодне однокамерне остеклення і даремно витрачати гроші, якщо тут буде тепла підлога або батарея.

Холодне остеклення

Холодне остеклення балкону або лоджії зазвичай роблять для того щоб закрити балкон, захистити його від навколишнього середовища, атмосферних опадів і бруду. У таких випадках балкон використовується як комора, для сушки білизни або в якості літньої зони відпочинку. Як правило, таке остеклення виконується з трикамерного профілю Rehau Euro-Design 60 з одно- або двокамерним склопакетом. Такий балкон чудово захищає приміщення від дощу, снігу та вітру.

Холодне остеклення балкону обійдеться недорого, але не має достатньої теплоізоляції.

Тепле остеклення

Зараз балкони часто використовують для розширення суміжної кімнати або як додаткову кімнату. В такому випадку роблять тепле остеклення. Тепле остеклення балкону відмінно підходить для Полтави і для тих областей, де взимку холодно. Для утеплення балконних конструкцій слід використовувати профіль не менше ніж 70 мм завтовшки (Rehau Euro-Design 70, Brillant-Design, Synego MD, Geneo) з двокамерним склопакетом з енергозберігаючим склом і наповненням склопакету аргоном. Якщо балкон виходить на сонячну сторону, то можна встановити сонцезахисний (мультифункціональний) склопакет, який захистить від спеки влітку і збереже тепло взимку.

У разі якщо балкон або лоджія будуть продовженням кімнати і площа остеклення велика — рекомендуємо придивитися до профілів Rehau Synego MD 80 мм або Rehau Geneo 86 мм з відповідними склопакетами. Ці профілі відмінно підходять для так званого «французького балкону», коли металоконструкції займають всю висоту балкону від нижньої до верхньої плити. Використання цих профілів не тільки забезпечить гарну теплоізоляцію і захист від шуму, а й зменшить навантаження на плиту, оскільки металопластикові вікна будуть значно легші у порівнянні з варіантом остеклення на цегляні перила.

Фурнітура

Фурнітуру на стулках краще обирати з трьома режимами відкривання — поворотним, відкидним і мікрощільовим. Якщо Ви живете на першому або останньому поверсі, ми рекомендуємо обирати фурнітуру хоча б з базовою протизламною комплектацією, а також встановлювати ручки Secustik або ручки з замочком.

Елементи фурнітури

Конструктив балкону

Для того щоб уявити яким чином поділити Ваш балкон на секції потрібно мати уявлення що на ньому буде розташовано. Наприклад, шафа в кутку або труба від газового котла — цю секцію можна закрити сендвіч-плитою, зона відпочинку з панорамним видом — склопакет.

Слід також встановити стулки в необхідних місцях — для провітрювання, доступу до кондиціонера. На Г-подібному або П-подібному балконі бажано розмістити стулки на різних площинах — на центральній рамі і боковій — для кращого провітрювання, сушіння білизни, чи просто для можливості помити вікно.

Висота ручок

Ще один нюанс в остекленні балкону — висота, на якій розташовуються ручки. Бажано щоб вона не перевищувала росту найнижчого з дорослих членів сім’ї більше ніж на 10-20 см.

Обчислити оптимальну висоту ручок можна за такою логікою:

1. Ручка зазвичай знаходиться посередині стулки (наприклад стулка 1,5 м, отже ручка буде на висоті 75 см від низу стулки);

2. Врахувати висоту нижньої частини балкону — перила або глуха нижня частина французького балкону.

3. Скласти 2 попередніх результати.

Якщо за Вашими підрахунками ручка розташована занадто високо, Ви можете занизити стулку, встановивши над нею глуху частину остеклення, висотою не менше 30 см. Таким чином зменшиться висота розташування ручки мінімум на 15 см.

Інший варіант виходу з ситуації — установка фурнітури з фіксованою висотою ручки — константа. Така можливість є у німецької фурнітури Roto, яку ми використовуємо при виробництві вікон (недорогі марки фурнітури не мають такого варіанту). Константа означає що ручка буде розташовуватися на фіксованій від низу стулки висоті.

Імпост над стулкою
Фурнітура з передачею константа

Добірні профілі

Ще одним важливим моментом в остекленні балкону є розуміння того, які роботи тут будуть виконуватися в подальшому — утеплення підлоги, облицювання стелі, настінна штукатурка тощо. Тоді Ви зможете зробити остеклення, застосовуючи добірні профілі, де це необхідно, і уникнути подальших неприємних моментів, коли Вам потрібно буде «викручуватися».

Наприклад, остеклення Вашого балкону передбачає установку стулки від перил до стелі, а в майбутньому Ви хочете, закрити бетонну плиту-стелю за допомогою пластику або інших матеріалів. Це облицювання займе не менше кількох сантиметрів, і буде дуже прикро, закінчивши всі оздоблювальні роботи, виявити, що відкрити стулку практично неможливо — вона псує стелю. Вихід — встановити доборний профіль 40 або 60 мм на верхній частині конструкції або зробити невелику глуху частину остеклення над стулкою.

Схожа ситуація може бути і з підлогою на французькому балконі — утеплення підлоги «налазить» на скло (бажано використовувати доборний 100 мм); і зі стінами — облицювання стіни буде заважати петлям стулки, яка знаходиться поруч (зазвичай достатньо доборного профілю 20 мм).

Добірні профілі серії Rehau Euro-Design 60

З'єднувачі і підсилювачі

Встановлюючи балкони і лоджії, використовують багато різних з’єднувачів, що не помітні звичайному користувачеві після установки.

Найбільш поширений H-подібний з’єднувач. Його використовують при з’єднанні балконних блоків (вікно + двері) і невисоких конструкцій, що встановлюються на перила.

З’єднувач під прямим кутом (90 градусів) використовується для остеклення стандартних Г- подібних та П-подібних балконів, де конструкції примикають одна до одної під прямим кутом. Спеціально розроблена система зачіпок забезпечує надійне з’єднання з віконними конструкціями.

З’єднувач еркер застосовується при остекленні еркерних вікон і балконів, коли рами необхідно з’єднати під довільним кутом, відмінним від 90 градусів.

Підсилювальні пластини Rehau застосовуються при з’єднанні великих за розмірами і важких за вагою конструкцій балконів або лоджій, а також в разі великих вітрових навантажень на остеклення. У таких ситуаціях використання пластин обов’язково, так як підсилювачі забезпечують необхідну жорсткість конструкції, дозволяють виключити вібрації конструкції і можливі деформації профілю.

Компенсатор застосовують при остекленні пройомів довжиною більше 5 метрів для компенсації лінійного розширення / стискання профілю при нагріванні / охолодженні.

Козирьки, відливи, нащільники

Козирьки, відливи і нащільники використовують при остекленні балконів для захисту монтажних швів від впливу зовнішнього середовища — ультрафіолету, атмосферних опадів, вітру, пилу і бруду.

Козирьки встановлюють на верхню частину, відливи — на нижню частину балкону.

Нащільники можна використовувати в місцях примикання металопластикових конструкцій до стіни або плити.

Рекомендуємо замовляти ці додаткові елементи одночасно з остекленням балконів і лоджій, оскільки пізніше процес установки стає більш трудомістким і вимагає, як мінімум, демонтажу і  монтажу склопакетів.

Козирьок
Відлив
Нащільник
Нащільник

Працюючи з клієнтом, ми намагаємося максимально враховувати всі нюанси, тому можна з упевненістю сказати, що балкони в Полтаві дуже різні. Стан будинку і плит, поверх, вітрові навантаження, Ваші побажання щодо зовнішнього вигляду і функціональності — все це дуже впливає на кінцевий результат і вартість. Тому, перш ніж відповісти на питання, скільки буде коштувати Ваш балкон, слід з’ясувати хоча б основні моменти.

Кінцевий результат, звичайно, буде залежати від системи профілів, які будуть використовуватися. Це не тільки рама і стулка, але і цілий ряд з’єднувальних, добірних, підсилювальних елементів, що дозволяють зібрати герметичну конструкцію без містків холоду. Саме тому ми використовуємо профільну систему Rehau, в якій всі важливі деталі продумані до найдрібніших деталей. Зрештою, часто дрібниці є джерелом всіх проблем.

Наприклад, Ви замовили французький балкон, але замість посиленого з’єднувача підрядник встановив звичайний балконний (і таким чином запропонував Вам більш низьку ціну). При сильних поривах вітру або при відкриванні/закриванні стулок ця конструкція «гуляє». Навряд чи замовник свідомо зробив би такий вибір, якби при оформленні замовлення йому озвучили подібні нюанси, так як це була економія всього лише в кілька сотень гривень. Тому ціни в різних фірмах можуть істотно відрізнятися, адже таких моментів чимало.

Остеклення балкону — це відмінний спосіб зробити кімнату корисною частиною житла, яку кожен може використовувати на свій розсуд. Але для того, щоб результат задовольнив Вас на 100%, потрібно мати чітке уявлення про те, яким буде Ваш балкон. Тому сміливо задавайте питання, щоб отримати повне бачення майбутнього результату.

ОСТАВЬТЕ ЗАЯВКУ НА ЗАМЕР И КОНСУЛЬТАЦИЮ

Наш менеджер свяжется с Вами
в ближайшее время и уточнит детали.

Отправляя сообщение Вы даете согласие на обработку указанных персональных данных

НАШІ РОБОТИ

Окна в Полтаве
Балконы в Полтаве
Входные двери в Полтаве
Заказать звонок

Залишилися питання?

Залиште свій номер телефону в заявці і ми із задоволенням проконсультуємо Вас. 

Call Now Button

Выбрать дату замера

Отправляя сообщение Вы даете согласие на
обработку указанных персональных данных

Надішліть заявку на зворотний дзвінок

Надсилаючи повідомлення, Ви даєте згоду на обробку вказаних персональних даних

Отправьте заявку на обратный звонок

Отправляя сообщение Вы даете согласие на обработку указанных персональных данных